Skóra okolic bikini jest dużo cieńsza i delikatniejsza niż w pozostałych obszarach ciała, przez co depilacja tych miejsc bardzo często prowadzi do podrażnień i bywa niezwykle bolesna. Alternatywą dla niekomfortowych metod usuwania owłosienia, takich jak: golenie, woskowanie czy stosowanie specjalnych kremów wypalających łodygi włosów, jest bez wątpienia aparatura laserowa.
Technologia ta wykorzystuje najbardziej zaawansowane procedury laseroterapii przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa dla naskórka. System chłodzenia daje całkowity komfort podczas zabiegu. Wiązka świetlna emitowana przez laser diodowy 808nm oddziałuje na barwnik łodygi włosa, a następnie zostaje przekształcona w energię cieplną i w ten sposób niszczy termicznie jego mieszek i brodawkę. Wyróżniamy trzy fazy wzrostu włosa: anagen, katagen i telogen. Jedynie włosy w fazie wzrostu, czyli anagenu, podatne są na działanie wiązki laserowej, pochłanianej przez pigment zawarty we włosie, czyli melaninę.
Faza ta trwa od kilku do kilkunastu tygodni i znajduje się w niej około 80% włosów na danym obszarze. Następnie włosy przechodzą w fazę uśpienia, trwającą od 3 do 8 tygodni. Po niej włosy ponownie wchodzą w stadium wzrostu i możemy je efektywnie epilować. Dlatego też zabiegi epilacji bikini należy wykonać kilkakrotnie, powtarzając je, co 4-8 tygodni.
Na konsultacji kosmetologicznej szacujemy przybliżoną ilość zabiegów.