Leczenie grzybicy płytki paznokciowej

LASER Nd:Yag 1064nm

Uporczywe zakażenia grzybicze płytki paznokciowej są bardzo często występującym problemem. Chorobą tą bardzo łatwo możemy się zarazić, ale znacznie trudniej jest ją wyleczyć. Grzybica niestety nie zniknie sama, nie pomogą też domowe sposoby leczenia. Paznokcie stóp są znacznie bardziej narażone na tego typu zakażenia niż te u dłoni. Przyczyną grzybicy paznokci są najczęściej: dermatofity, pleśnie oraz drożdże.

Grzybica płytki paznokciowej rozpoczyna się od wolnego brzegu paznokcia i stopniowo ją zmienia poprzez deformacje kształtu oraz zmianę koloru. W początkowym etapie tej choroby płytka zaczyna oddzielać się od łożyska, następnie paznokieć staje się nieprzeźroczysty, kruchy i łamliwy.

Leczenie dermatologiczne często trwa latami i nie przynosi znaczącej poprawy, w naszej Klinice mamy na to rozwiązanie. Dynamiczny rozwój laseroterapii pozwolił nam na osiąganie efektów terapeutycznych, powodując, że stała się ona rozwiązaniem problemu grzybicy płytki paznokciowej u rąk i dłoni.

Laser Nd:YAG 1064nm niszczy termicznie strzępki grzybni, które są przyczyną rozwoju grzybicy. Dzięki medycznej laseroterapii, płytka paznokciowa odrasta zdrowa i silna. W zależności od rodzaju i stadium zaawansowania grzybicy, terapeuta dobierze najbardziej optymalną terapię, która przyniesie rezultaty.

(77) 441 09 09

Zapytaj o zabieg terapii grzybicy