Zabiegi obkurczania rozszerzonych porów na twarzy i ciele

Kalibrowane światło pulsacyjne CPL

Pory znajdujące się na naszej skórze to nic innego jak ujścia gruczołów łojowych, dzięki którym skóra pozbywa się sebum oraz wilgoci. Znajdują się one na każdej skórze i u każdego, mogą się, natomiast, różnić wielkością, kształtem oraz głębokością. Największa ich ilość występuje w tych rejonach naszego ciała, gdzie ilość wydzielanego łoju jest zwiększona. Są to, zatem: policzki, broda, nos, czoło, a czasem również plecy i ramiona. W tych rejonach mają one także tendencję do rozszerzania się, co związane jest, właśnie, z dużymi ilościami wydalanego sebum, przez co pory zwyczajnie się rozciągają.

Główną przyczyną tego problemu jest rodzaj skóry, mianowicie rozszerzone pory najczęściej dotyczą osób, których typ skóry określany jest, jako tłusty czy też mieszany. Kolejnym źródłem powstawania tej dolegliwości jest nieodpowiednia pielęgnacja skóry, czyli stosowanie nieprawidłowo dobranych kosmetyków lub używanie ich nadmiernych ilości, co prowadzi do zatykania porów, a w konsekwencji ich rozciągania. Również nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie słoneczne może być podłożem tego typu niedoskonałości, ponieważ przyspiesza to procesy starzenia się skóry, traci ona wodę, kolagen oraz elastynę i staje się poluźniona, rozciągnięta, przez co pory są większe i bardziej widoczne.

W celu likwidacji rozszerzonych porów, w naszej Klinice, wykonuje się zabiegi w oparciu o technologię kalibrowanego światła pulsacyjnego CPL z korpusu. Odpowiednia długość wiązki świetlnej oddziałuje na chromofory w skórze, obkurczając rozszerzone pory. Dodatkowo fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują obkurczanie gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum, co zapobiega ponownemu rozciąganiu się porów skórnych.

W zależności od stadium zaawansowania terapeuta dobiera indywidualną serię zabiegową w celu osiągnięcia efektów.

(77) 441 09 09

Zapytaj o zabieg obkurczania rozszerzonych porów

Obkurczania rozszerzonych porów ciała

Niestety rozszerzone pory często występujące na twarzy, pojawiają się również na ciele. Dzięki medycznym aparaturom dostępnym w naszej Klinice, możemy usunąć ten problem. Nasz specjalista dobiera odpowiednią serię zabiegową, która spowoduje obkurczenie rozszerzonych porów i przywróci skórze jej naturalny, piękny wygląd.

Obkurczanie rozszerzonych porów twarzy

Problem rozszerzonych porów często towarzyszy cerze tłustej i mieszanej, jednak możemy z nimi walczyć za pomocą technologii kalibrowanego światła pulsacyjnego – CPL. Wiązka świetlna powoduje obkurczenie porów co przywraca skórze jej naturalny blask i promienny wygląd.