Indywidualna poradnia dietetyczna

dietetyka w opolu

Nasz dietetyk przyjmujący pacjentów w poradni dietetycznej w Opolu, pomaga w walce nie tylko z nadwagą i otyłością, ale również pokazuje sposób odżywiania się jako profilaktykę oraz wsparcie terapii w różnych chorobach dietozależnych. Częstą dolegliwością naszych pacjentów jest cukrzyca, nasz dietetyk pomaga im wprowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę do życia codziennego.

Jedzenie na stole jest identyczne dla wszystkich pod względem składu chemicznego. Każdy z nas ma jednak swoje unikalne, różniące się od innych ciało. Dlatego też, aby dobrać jedzenie najbardziej odpowiadające indywidualnym cechom metabolicznym każdego z nas, należy najpierw poznać swoje ciało, własną „biologię”.

To co nas wyróżnia to holistyczne podejście do pacjenta. Dlatego też szczegółowy wywiad żywieniowy oraz wywiad w kierunku przebytych chorób, a także analiza wyników badań medycznych są niezbędnym elementem pierwszej wizyty. Przeprowadzona również zostaje analiza składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Metoda  ta monitoruje wiele parametrów, między innymi ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz co bardzo ważne zawartość wody w organizmie. Dodatkowo możemy też określić wagę kości, wskaźnik BMI oraz wiek metaboliczny. Na podstawie tych danych urządzenie oblicza tak zwaną idealną wagę oraz odpowiednią ilość kalorii, którą powinniśmy spożyć w ciągu dnia. Dopiero taka wiedza daje nam możliwość przygotowania indywidualnego planu żywieniowego dla każdego pacjenta.

Po wprowadzeniu odpowiedniego jadłospisu, nasi pacjenci są objęci monitoringiem telefonicznym, mającym za zadanie pomóc im przetrwać najcięższe chwile podczas diety.

Po określonym czasie pacjenci spotykają się z dietetykiem w celu omówienia postępów w diecie oraz ewentualnej kontynuacji programu zdrowotnego. Są również poddawani ponownej analizie składu masy ciała, co pozwala porównać wyniki.

Najskuteczniejszym odchudzającym programem zdrowotnym jest połączenie porad dietetyka i diety z wiedzą specjalisty kosmetologa i zabiegami aparaturowymi. Mają one za zadanie nie tylko widocznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również wymodelować sylwetkę. Dodatkowo specjalistyczne technologie pozwalają nam na ujędrnienie nadmiaru skóry w trakcie i po odchudzaniu. Takie kompleksowe podejście skutkuje spektakularnymi efektami terapeutycznymi.